فرتوکار؟ آون توستر؟ یا مایکروویو؟ کدوم رو بخرم؟

راهنمای خرید فرتوکار،آون توستر و مایکروویو

در این وبلاگ قراره به یکی از پر تکرار ترین سوالات شما بپردازیم

فرتوکار؟ آون توستر؟ یا مایکروویو؟
کدوم رو بخریم؟

پاسخ به این سوال کاملا به کاربردی که شما از دستگاه مورد نظرتون انتظار دارید برمی گرده با تعریف هر یک از این دستگاه ها می توانید متوجه تفاوت این ۳ دستگاه بشید و متناسب با نیاز خود انتخاب کنید.

تعریف آون توستر ، مایکروویو و فرتوکار

 

آون توستر (oven toaster)/ فر برقی رومیزی چیست؟

آونتوستر از دو واژه لاتین oven به معنی فر و toaster به معنی توست یا برشته کننده تشکیل شده است. در ابتدا همانطور که از اسمش پیداست از این دستگاه جهت تست کردن و برشته کردن نان،مرغ،ماهی و از این قبیل استفاده می شد. رفته رفته با پیشرفت تکنولوژی تغییر زیادی در ساختار این دستگاه ها شکل گرفت و امروزه آون توستر ها را فر برقی رومیزی می نامند که برای پخت حرفه ای انواع کیک و شیرینی، پیتزا امریکایی و ایتالیایی،لازانیا،مرغ و ماهی شکم پر و … مورد استفاده قرار می گیرند.

آون توستر مینی سان 9060B-D
یکی از دلایل محبوبیت این دستگاه قرار گرفتن راحت اون ها در دیزاین آشپزخانه مصرف کنندگان است. به دلیل اندازه متناسب و قابلیت حمل و نقل راحتی که دارند به سادگی روی کابینت قرار می گیرند. کسانی که در خانه اجاره ای زندگی می کنند علاقه زیادی به داشتن این وسیله دارند.این موضوع یکی دیگر از دلایل استقبال مصرف کنندگان از آون توستر ها می باشد.

برای دیدن آون توستر های متنوع کلیک کنید

 

فرتوکار (built-in-oven) چیست؟

فرتوکار همانطور که از اسمش پیداست برای قرار گرفتن به شکل توکار در آشپزخانه تعبیه شده است و برای قرار دادن اون ها در آشپزخانه لازم هست حتما یک فضای مشخص رو به اون ها اختصاص دهید.کاربرد اصلی فر های توکار پخت و پز غذا های متنوع اعم از پیتزا و لازانیا،کیک و شیرینی، مرغ و گوشت کبابی، ماهی کبابی، انواع نان و از این قبیل غذا ها می باشد.

ابعاد فرتوکار دیروک فرتوکار تکنوگاز مدل TTE-6606B

با توجه به تعریف فرتوکار متوجه می شویم که آون توستر در واقع ورژن رومیزی یا روکار فر های توکار تلقی می شود به همین دلیل نیز آون توستر ها را فر های برقی رومیزی نیز می نامند.

برای دیدن فر های توکار متنوع کلیک کنید

مایکروویو چیست؟

دستگاه مایکروویو یکی از وسایل پر مصرف آشپزخانه محسوب می شود که حدود ۱۰ الی ۱۵ سال است که سر کله آن در آشپزخانه مصرف کنندگان داخل ایران پیدا شده . مایکروویو ترکیب دو واژه لاتین micro  و wave( موج) است که همانطور که از اسم آن پیداست دستگاهی ست که تولید امواج مایکرو انجام می دهد. امواج مایکرو بعد از تابیدن به مواد غذایی جنبش مولکول های آب داخل آن ها را بالا برده و از آن تولید گرما می کند.این عمل باعث سریع گرم شدن یا یخ زدایی مواد غذایی می شود.

مایکروویو الجی 8265

برای دیدن مایکروویو های متنوع کلیک کنید

 

مایکروویو ها بسته به نوع عملکرد خود به ۳ دسته تقسیم می شوند.

۱. مایکروویو معمولی/ساده/solo(سولو)

این دسته مایکروویو ویژه گرم کردن و یخ زدایی سریع می باشد.

مایکروویو گوفر مدل گیشان

۲. مایکروویو گریل دارcombition/combi(کامبی)

در این دسته مایکروویو ها یک گریل یا المنت هم که عموما در سقف دستگاه قرار دارد اضافه می شود که وظیفه تولید حرارت را بر عهده دارد و عملکرد گریل یا طلایی کردن را به دستگاه اضافه می کند.

مایکروویو گریل دار

۳. مایکروویو کانوکشن دار(convection)

در این دسته علاوه بر گرم کردن سریع و گریل کردن،فن کانوکشن یا گردش هوای گرم هم به دستگاه اضافه می شود که وظیفه یکنواخت سازی گرمای ایجاد شده توسط المنت را بر عهده دارد. با وجود این فن شبیه ساز عملکرد فر روی مایکروویو ایجاد می شود که امکان پخت انواع غذا ها، کیک و شیرینی،لازانیا،پیتزا،نان و … در این دسته مایکرو نیز فراهم می شود.

مایکروویو جی پلاس مدل M347B

 

حالا فقط کافیه متناسب با نیاز خود یکی از دستگاه های بالا را انتخاب کنید و برای پیدا کردن مدل های متنوع و با کیفیت با کارشناسان ایتاکیت وارد ارتباط شوید.

 

ایتاکیت

amin
ارسال دیدگاه